Home Sport Željezničar propustio priliku, Sarajevo jesenji prvak Premier Lige BiH.

Željezničar propustio priliku, Sarajevo jesenji prvak Premier Lige BiH.

186

Nogometaši Željezničara šokantno su poraženi na Grbavici od Veleža rezultatom 2:0 i na taj način ostali bez titule jesenjeg prvaka Premijer lige BiH.Plavima je u Dolini ćupova bio dovoljan bod kako bi na tromjesečnu pauzu proveli na liderskoj poziciji, no to se nije desilo.

Nusmir Fajić je u 21. minuti iz prvog opasnog napada na utakmici doveo Velež u vodstvo kada je nakon kornera pogodio za 1:0.

Plavi su konstantno napadali, ali je golman gostiju Adnan Bobić bio fenomenalan danas na Grbavici.

Sve promašaje Plavih kaznio je Čivić u 68. minuti kada je preciznim udarcem matirao Vedrana Kjosevskog za konačnih 2:0.

Ovim rezultatom Sarajevo je postalo jesenji prvak Premijer lige BiH i na pauzu odlazi sa bodom prednosti u odnosu na Željezničar.